Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki odpływ najlepiej sprawdzi się w kabinie prysznicowej bez brodzika?

2022-05-07
Jaki odpływ najlepiej sprawdzi się w kabinie prysznicowej bez brodzika?

Jeśli decydujesz się na zakup kabiny prysznicowej bez brodzika, powinieneś pomyśleć o dobrym odpływie. Najlepiej zastanowić się nad tym już wcześniej, na etapie projektu domu, aby przygotować miejsce na montaż tego elementu. W poniższym tekście podpowiadamy, jaki odpływ sprawdza się najlepiej w przypadku kabin, które nie posiadają brodzika. Nic dziwnego, że tak wiele osób się na nie decyduje, ponieważ wyglądają bardzo estetycznie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się odpływy liniowe, które doskonale sprawdzają się w kabinach prysznicowych bez brodzika. W takiej sytuacji miejsce, gdzie brana jest kąpiel, znajduje się na tym samym poziomie, co cała podłoga w łazience. W związku z tym konieczne jest zamontowanie specjalnego elementu, pozwalającego na swobodny odpływ wody. Dzięki odpływowi liniowemu prysznicowemu możliwe jest grawitacyjne odprowadzanie wody z kabiny prysznicowej prosto do rynny. Zastosowanie takiego produktu jest nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Odpływ liniowy jest mało widoczny, w związku z czym łazienka świetnie się prezentuje.

Elementy, z jakich składa się odpływ liniowy:

  • ruszt, który można kupić w różnych kolorach,
  • dystanse do rusztu,
  • sitko, które można swobodnie wyjmować,
  • syfon,
  • wkładki do syfonu,
  • rynienka,
  • mata uszczelniająca,
  • nóżki poziomujące,
  • specjalna komora, która zapobiega zapychaniu.

W którym miejscu zamontować odpływ liniowy?

Istnieje kilka sposobów na zamontowanie odpływu liniowego w kabinie prysznicowej bez brodzika. Najczęściej instaluje się go przy ścianie, ale możliwe jest również jego umiejscowienie na granicy strefy mokrej oraz suchej lub pośrodku. Niezależnie od tego, gdzie będzie się znajdował, możliwe jest jego zakrycie płytkami, w tym celu najlepiej sprawdzają się płyty wielkoformatowe. Niektórzy decydują się na zamontowanie odpływu liniowego naokoło, np. z dwóch, trzech, a czasem nawet z czterech stron. Wtedy prawdopodobnie można zrezygnować ze spadku powierzchni.

Klienci naszego sklepu kupują również odpływ liniowy ścienny, montowany w ścianie. Najczęściej jest wybierany w sytuacji, gdy w podłodze kabiny prysznicowej ma być zamontowane ogrzewanie podłogowe. Poza tym kupowany jest ze względów estetycznych, a czasem także wtedy, kiedy występuje niedostatek wysokości potrzebnej na wyniesienie konstrukcji. Odpływ liniowy montowany w ten sposób można umieścić w wariancie pełnym – z widocznym w ścianie rusztem lub pod płytkę, co oznacza, że będzie zamaskowany specjalnie dociętą płytką ścienną.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-20
Mogę śmiało polecić, był tylko jeden problem ale to wina kuriera a nie sklepu, dostarczone uszkodzone ale po zgłoszeniu się do sklepu, wymienili odrazu bez żadnego problemu w ciągu 2 dni.
2023-02-13
Daję 5/5. Realizacja przebiegła wzorcowo. Pierwszą przesyłkę otrzymałem uszkodzoną - umywalka była pęknięta. Napisałem maila ze zgłoszeniem i za godzinę zadzwoniła do mnie Pani ze sklepu, z którą ustaliłem szczegóły zwrotu. Następnego dnia kurier odebrał ode mnie uszkodzoną umywalkę, a za kolejne dwa dni dostałem nową. Polecam
pixel