Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zaprojektować łazienkę z myślą o bezpieczeństwie dziecka?

2023-05-19
Jak zaprojektować łazienkę z myślą o bezpieczeństwie dziecka?

Jeśli chodzi o projektowanie łazienki z myślą o bezpieczeństwie dziecka, istnieje kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Każdy, kto chce zapewnić zarówno bezpieczne, jak i wygodne korzystanie maluchów z tego pomieszczenia, powinien zapoznać się z poniższym tekstem. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę, by była odpowiednia również dla dzieci.

Znaczenie antypoślizgowej podłogi

Jednym z najważniejszych aspektów projektowania bezpiecznej łazienki dla dzieci jest instalacja antypoślizgowej podłogi. Jest to szczególnie ważne w obszarach mokrych, takich jak prysznice, wanny i zlewy. Antypoślizgowa podłoga może pomóc zapobiec poślizgom i upadkom, które są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Wybieraj wysokiej jakości materiały, odporne na poślizg, a także łatwe do czyszczenia. Świetnie sprawdzają się podłogi wykonane z płytek ceramicznych czy winylu. Ważne jest również upewnienie się, czy fuga między płytkami jest prawidłowo uszczelniona, pomoże to zapobiec przesiąkaniu wody.

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Oprócz antypoślizgowej podłogi, odpowiednie oświetlenie i rozwiązania w zakresie przechowywania są również istotne podczas projektowania łazienki z myślą o bezpieczeństwie dziecka. Dobre światło ma znaczenie, ponieważ ułatwia sprawne i bezpieczne poruszanie się po pomieszczeniu. Zapobiega również wypadkom spowodowanym słabą widocznością. Dobrym pomysłem okazuje się także zamontowanie składanego parawanu do wanny, który umożliwia bezpieczną i wygodną kąpiel dzieci, a tym samym ogranicza rozchlapywanie wody.

Przy projektowaniu łazienki dla dzieci warto wziąć pod uwagę również rozwiązania w zakresie przechowywania. Szafki powinny być zainstalowane na odpowiedniej wysokości, aby dzieci nie mogły dosięgnąć potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, takich jak środki czystości lub leki. Ważne jest także, aby rozważyć zainstalowanie blokad zabezpieczających przed dziećmi na szafkach i szufladach, co pomoże utrzymać maluchy z dala od potencjalnie niebezpiecznych obszarów łazienki.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-06
Sprawnie i szybko , bez problemowo.
2022-12-31
Sprawnie zgodnie z opisem
pixel