Ceramika czy konglomerat - który materiał lepiej nadaje się na umywalkę w łazience?

Wybór umywalki do łazienki ma bardzo duże znaczenie. Jest to bowiem produkt z reguły kupowany na wiele lat. W związku z tym warto postawić na model wykonany z wysokiej jakości materiału. Zwróć uwagę, by się ładnie prezentował, ale również, żeby był wytrzymały i odporny na różne uszkodzenia. W poniższym tekście podpowiadamy, jaki materiał najlepiej sprawdza się do produkcji umywalek: ceramika czy konglomerat?
Umywalka zajmuje bardzo ważne miejsce w każdej łazience. Niezależnie od jej rodzaju czy sposobu umiejscowienia, powinna pasować do wystroju wnętrza. Poza tym istotne, by była praktyczna, tzn. komfortowa w użyciu i wygodna w utrzymaniu czystości. Dużym zainteresowaniem od dawna cieszą się umywalki ceramiczne, ale ostatnio coraz modniejsze stają się również modele wykonane z konglomeratu.
Zalety umywalek ceramicznych
Wyroby wykonane z ceramiki są popularne od wielu lat, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ klienci doceniają ich liczne zalety. Świetnie prezentują się m.in. nablatowe umywalki ceramiczne, które wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na zarysowania, a także działanie różnych substancji. W przypadku tych modeli nie musisz się obawiać o osadzanie się kamienia czy rdzy. Nie ma też żadnego problemu z czyszczeniem takich umywalek, w tym celu można wykorzystywać dowolne środki. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ceramika jest krucha. Należy uważać na uderzenia, które mogą ją uszkodzić.
Atuty umywalek z konglomeratu
Wiele osób decyduje się również na zakup umywalek wykonanych z konglomeratu. Są to materiały powstałe na bazie żywic syntetycznych oraz mielonego kamienia naturalnego. Właściwości umożliwiają tworzenie produktów o dowolnych kształtach i niepowtarzalnych krawędziach. Stanowią więc doskonały wybór dla osób, którym zależy na nowoczesnym wystroju wnętrza. Umywalki z konglomeratu są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Za ich wadę uznaje się jednak trudność pielęgnacji oraz konieczność stosowania odpowiednio dopasowanych impregnatów w celu właściwego zabezpieczenia.